Dwa nowe znaki drogowe - D-54 i D-55 - Blog drogowy - projektorganizacjiruchu.pl

Przejdź do treści

Menu główne:

Dwa nowe znaki drogowe - D-54 i D-55

projektorganizacjiruchu.pl
Opublikowany przez w zmiany w znakach ·
Tags: znaki


 
29  sierpnia 2018 r. weszły w życie przepisy rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowych, które wprowadza dwa nowe znaki drogowe do oznaczania granic strefy czystego transportu: D-54 „strefa czystego transportu” oraz D-55 „koniec strefy czystego transportu”.
 
Znak D-54 oznacza wjazd do strefy czystego transportu, natomiast znak D-55 oznacza wyjazd ze strefy czystego transportu.
 
Na teren strefy czystego transportu wjadą za darmo auta z napędem CNG i LNG (gaz ziemny), elektrycznym i wodorowym. Kierujący samochodami z silnikami benzynowymi, wysokoprężnymi oraz z instalacją LPG będą musieli wnieść opłatę 2,5 zł za godzinę lub 25 zł za dobę postoju w takiej strefie.
 
Równocześnie weszły w życie przepisy rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach, które określa wymagania techniczne (m.in. konstrukcję) oraz warunki umieszczania nowych znaków. Ponadto przepisy tego rozporządzenia, stosownie do wymagań wynikających ustawy o drogach publicznych, zmienionej ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych, ustalają sposób oznaczania znakami pionowymi i poziomymi stanowisk postojowych dla pojazdów elektrycznych, pojazdów napędzanych gazem  ziemnym i pojazdów hybrydowych.

Źródła artykułu:Brak komentarzy

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego